Skip to main content

Vegano – innowacyjne nasiona trawy

Vegano to innowacyjna mieszanka traw wzbogacona mikrokoniczyną (Trifolium repens), posiadająca zdolność do wiązania azotu z powietrza, a tym samym samonawożenia trawnika.

Dzięki symbiozie koniczyny z pożytecznymi bakteriami brodawkowymi trifolii azot atmosferyczny zostaje przekształcony do form przyswajalnych przez trawę. Dzięki codziennemu dokarmianiu trawnika staje się on samowystarczalny i nie wymaga dodatkowego nawożenia do prawidłowego wzrostu. Fosfor i potas jest przyswajany z otoczenia.

  • nie wymaga dodatkowego nawożenia
  • bardzo gęsta, zwarta murawa, odporna na deptanie
  • ciemnozielony trawnik przez cały sezon
  • mniej chwastów i mchu
  • mniej podlewania i pielęgnacji
trawnik samonawożący vegano
trawnik samonawożący przed
trawnik samonawożący po

Skuteczność poparta wieloletnimi badaniami

Zainteresowany zakupem Vegano?

Trawnik odporny na psi mocz plus samoregeneracja – murawa z mikrokoniczyną wykazuje dużą tolerancję na mocz psa (azot mocznikowy) do dawki N 160-200 kg/ha – oznacza to w praktyce jedno sikanie psa w danym miejscu.

Mikrokoniczyna dzięki naturalnej symbiozie z pożytecznymi bakteriami brodawkowymi trifolii posiada zdolności magazynowania nadwyżek azotu w strefie korzeniowej i później dokarmia nim korzenie traw. Jeśli dawka azotu zostanie nieznacznie przekroczona i nastąpi wypalenie trawy, murawa sama potrafi się zregenerować dzięki głębokim korzeniom. Okres samoregeneracji może potrwać do 6 tygodni.

Skuteczna samoregeneracja

trawnik odporny na psa
Trawnik odporny na psa przed
Trawnik odporny na psa po regeneracji